Pokaz filmu „Berło z brązu. Symbol zmiany cywilizacyjnej” w PIAA

22 maja odbył się w naszym instytucie pokaz filmu „Berło z brązu. Symbol zmiany cywilizacyjnej” w reżyserii Pana Krzysztofa Paluszyńskiego (producent: PFS PalFilmStudio Sp. z o. o.). Projekcję filmu poprzedziło wprowadzenie reżysera oraz jednego z konsultantów naukowych prof. Janusza Czebreszuka, Dyrektora naszego Instytutu, który w swoim wystąpieniu omówił także znaczenie bursztynu bałtyckiego dla kultury mykeńskiej. Pan Krzysztof Paluszyński był gościem Międzynarodowego Festiwalu Filmów Archeologicznych Agon w Atenach odbywającego się w dn. 20 – 25 maja, na który otrzymał nominację jego wcześniejszy film pt.” Rondele – wielka zagadka sprzed 7000 lat”. Z wielką radością informujemy, że film otrzymał nagrodę za najlepszą reżyserię! Gorąco gratulujemy laureatowi!

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z pokazu filmu w naszym instytucie na którym mieliśmy zaszczyt gościć: Ambasadora RP w Atenach, Pana Artura Lomparta, Panią Iwonę Lompart, Panią Ewę Pańczak, Kierownik Wydziału Polityczno-Ekonomcznego Ambasady RP w Atenach, Panią Justynę Słowik z Ambasady, Panią Annę Sardis, Dyrektor Szkoły Polskiej im. Zygmunta Mineyki przy Ambasadzie RP w Atenach, prof. Krzysztofa Nawotkę i wielu innych wyśmienitych gości. Istotnym elementem spotkania była prezentacja bursztynowej kopii pektorału znanego z kultury mykeńskiej!

Zdjęcia: Beata Kukiel-Vraila