Rozpoczynamy nowy projekt badawczy na Skopelos

Rozpoczynamy nowy projekt badawczy na Skopelos: Ancient Skopelos Survey (ASkoS)! Projekt prowadzony jest we współpracy między greckim Ministerstwem Kultury i Polskim Instytutem Archeologicznym w Atenach. Uczestniczy w nim Eforat Starożytności Magnezji z dr Anthi Batziou, współkierowniczką projektu i archeologami mgr. Iakovosem Georgiou i mgr. Dimitrisem Agnousiotisem.

Ponadto w ASkoS zaangażowane są trzy instytucje akademickie pod auspicjami Polskiego Instytutu Archeologicznego w Atenach: Uniwersytet Warszawski, reprezentowany przez prof. Agatę Ulanowską, współkierowniczkę projektu; Uniwersytet Karola w Pradze, reprezentowany przez prof. Petera Pavúka; i Uniwersytet w Heidelbergu, reprezentowany przez dr. Filipa Franković’a. W badaniach biorą udział studenci z wszystkich trzech uniwersytetów.

Oficjalna prezentacja projektu odbyła się we wtorek, 24 września, o godzinie 19:00, w kinie „Orfea” na Skopelos. Rozpoczęliśmy bardzo udaną współpracę i spodziewamy się nowych, ekscytujących i ważnych odkryć!