Kolejna Szkoła Letnia Uniwersytetu Wrocławskiego w Atenach

W dniach 11-22 września 2023 r. Polski Instytut Archeologiczny w Atenach miał przyjemność gościć po raz kolejny uczestników Szkoły Letniej Uniwersytetu Wrocławskiego. Prowadzącymi zajęcia byli: prof. Rafał Eysymontt, prof. Mateusz Żmudziński i doktorantka Roksana Łajkosz. Organizatorką szkoły była prof. Agata Kubala. Zajęcia rozpoczęły się od wykładu prof. Rafała Eysymontta na temat historii i zagospodarowania przestrzennego Aten, który odbył się w PIAA. Uczestnikami szkoły byli studenci Instytutu Historii Sztuki Uniwersytetu Wrocławskiego. PIAA jako instytucja przyjmująca w ramach programu Erasmus+, zapewniła wszystkim uczestnikom szkoły bezpłatne wstępy do muzeów i stanowisk archeologicznych w Grecji, a także udostępniła swoje pokoje gościnne i bibliotekę na spotkania i wykłady, jakie miały miejsce podczas trwania projektu edukacyjnego. Uczestnicy szkoły letniej poza odwiedzeniem najważniejszych miejsc w Atenach udali się także na wyspę Eginę i do Pireusu.

zdj.: Roksana Łajkosz, Beata Kukiel-Vraila