Obchody stulecia pierwszego wydania Mitologii Jana Parandowskiego – zaproszenie na sympozjum

Szanowni Państwo,

Polski Instytut Archeologiczny w Atenach wrazze Szkołą Polską im. Zygmunta Mineyki przy Ambasadzie RP w Atenach i Szkołą Eksperymentalną Uniwersytetu Ateńskiego przyłączył się do obchodów stulecia pierwszego wydania Mitologii Jana Parandowskiego – jednej  z najważniejszych książek w kanonie kultury polskiej, która dla wielu pokoleń kształconych w polskim systemie szkolnym, stała się lekturą formacyjną.

Z tej okazji serdecznie zapraszamy na sympozjum zorganizowane przez Ośrodek Badań nad Tradycją Antyczną (OBTA) oraz The Cluster: The Past for the Present na Wydziale „Artes Liberales” UW pod tytułem:

My z niej wszyscy…  Sto lat „Mitologii” (1924) Jana Parandowskiego.

Sympozjum odbędzie się we wtorek, 23 kwietnia 2024 r. naWydziale „Artes Liberales” UW oraz online.

O godz.: 10.15–10.30 zaprezentowany zostanie specjalny film nagrany przez Polski Instytut Archeologiczny w Atenach we współpracy ze Szkołą Polską im. Zygmunta Mineyki przy Ambasadzie RP w Atenach i Szkołą Eksperymentalną Uniwersytetu Ateńskiego (Πειραματικό Σχολείο του Πανεπιστημίου Αθηνών).

Szczegółowy program wraz z kodem QR do strony sympozjum oraz linkiem do streamingu na YT znajdą Państwo w załączeniu.

Gorąco zachęcamy do śledzenia tego niezwykłego wydarzenia i przepięknej idei współpracy grecko-polskiej, którego mitycznym ambasadorem stał się Jan Parandowski!