Spotkanie Rafała Blechacza z młodzieżą polską w PIAA

Rafał Blechacz, światowej sławy polski pianista, zwycięzca prestiżowego Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina z 2005 r. był gościem Polskiego Instytutu Archeologicznego w Atenach. Artysta, który po raz pierwszy odwiedził stolicę Grecji, wystąpił wraz z Sinfonią Varsovią w ateńskim Megaro Mousikis w sobotę 1 kwietnia. Koncert, który przyciągnął liczną międzynarodową publiczność i odbił się szerokim echem, został zorganizowany przy wsparciu Instytutu Adama Mickiewicza i współpracy Ambasady RP w Atenach.

Na niedzielnym spotkaniu z uczniami Polskiej Szkoły im. Zygmunta Mineyki w Atenach w siedzibie PIAA, wirtuoz opowiadał o swoich pasjach – muzyce i filozofii oraz odpowiadał na pytania uczniów o to, jak rozwijać i pielęgnować swój talent oraz dokonywać dobrych życiowych wyborów.

Ogromnie dziękujemy Panu Rafałowi Blechaczowi za przyjęcie naszego zaproszenia, a uczniom Szkoły Polskiej za żywą i ciekawą dyskusję. Składamy też serdeczne podziękowania Pani Blance Gołaszewskiej, kierownik impresariatu Sinfonii Varsovia oraz Pani Annie Sardis, dyrektor Polskiej Szkoły w Atenach za pomoc w organizacji spotkania.

Wywiad z Rafałem Blechaczem, przeprowadzony przez Beatę Kukiel-Vraila, sekretarz PIAA w Atenach, koordynatorkę programów kulturalnych i inicjatorkę spotkania, znajduje się na stronie PIAA w zakładce „wywiady”.

zdj.: Szkoła Polska w Atenach, Beata Kukiel-Vraila