Spotkanie uczniów Polskiej Szkoły im. Zygmunta Mineyki w Atenach z kanadyjską artystką Eveline Kolijn w PIAA

25 listopada 2022 r. odbyło się spotkanie uczniów Polskiej Szkoły im. Zygmunta Mineyki w Atenach z kanadyjską artystką Eveline Kolijn. Uczniowie wraz z wychowawczynią Alicją Wawrzynowicz najpierw odwiedzili Instytut Kanadyjski, gdzie obejrzeli projekt pt. „The Ocean Inside” o degradacji rafy koralowej i zmianach klimatycznych, a następnie w siedzibie PIAA odbyła się dalsza część prezentacji prac Eveline Kolijn oraz dyskusja na temat ochrony środowiska. W spotkaniu uczestniczyli również członkowie PIAA oraz kuratorka wystawy dr Katerina Pizania. Spotkanie zorganizowała Beata Kukiel-Vraila, sekretarz PIAA w Atenach i koordynator programów kulturalnych oraz Anna Sardis, dyrektor Polskiej Szkoły im. Zygmunta Mineyki w Atenach. Do jego realizacji doszło dzięki uprzejmości Instytutu Kanadyjskiego, który zaprosił Eveline Kolijn i zorganizował szereg wydarzeń pokazujących działalność artystki.

zdj.: Beata Kukiel-Vraila