Wykład prof. Ewdoksii Papuci-Władyki w PIAA

6 marca, 2024 r. w siedzibie Polskiego Instytutu Archeologicznego w Atenach odbył się wykład prof. Ewdoksii Papuci-Władyki (Uniwersytet Jagielloński w Krakowie i Uniwersytet Warszawski), Wicedyrektor PIAA, pod tytułem “Integrated archaeological, architectural and urbanistic research using modern methodology in service of the 3D reconstruction of Nea Paphos cityscape”. Prelekcja cieszyła się ogromnym zainteresowaniem. Przy tej wyjątkowej okazji mogliśmy gościć w naszym instytucie m.in. prof. Georgię Kokkorou-Alevras, dr Jorgosa Doulfisa, dr Matthew Evansa oraz Sebastiana Marshalla z BSA, dr Edytę Marzec, doktorantów: Kamilę Niziołek (Uniwersytet Jagielloński w Krakowie), Michała Michalika (Uniwersytet Jagielloński w Krakowie) i Marcina Kosza (Uniwersytet Wrocławski), a także liczne grono studentów z Włoskiej Szkoły Archeologicznej w Atenach. Dziękujemy naszym gościom za aktywny udział w wykładzie, a także w żywej dyskusji po jego zakończeniu, jak również licznym uczestnikom spotkania online.

zdj.: Beata Kukiel-Vraila