Oficjalne otwarcie Polskiego Intytutu Archeologicznego w Atenach

26 października oficjalnie otworzyliśmy Polski Instytut Archeologiczny w Atenach.
Uroczyste otwarcie odbyło się w Narodowym Muzeum Archeologicznym w Atenach w obecności Wiceministra Spraw Zagranicznych RP – Szymona Szynkowskiego vel Sęka, Sekretarza Generalnego Ministerstwa Kultury i Sportu Republiki Grecji – Georgiosa Didaskalou, Rektora Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu – prof. Bogumiły Kaniewskiej, Ambasadora RP w Grecji – Artura Lomparta oraz Ambasador RP na Cyprze Ireny Lichnerowicz-Augustyn. W tym samym dniu w siedzibie Instytutu oficjalną umowę o współpracy między Ministerstwem Spraw Zagranicznych RP a Uniwersytetem im. Adama Mickiewicza w Poznaniu podpisali wiceminister Szymon Szynkowski vel Sęk i rektor prof. Bogumiła Kaniewska. Następnie umowę o współpracy pomiędzy Szkołą Francuską w Atenach a Uniwersytetem im. Adama Mickiewicza podpisali dyrektor prof. Veronique Chankowski i rektor prof. Bogumiła Kaniewska. W obu umowach podmiotem realizatorskim z ramienia UAM jest Polski Instytut Archeologiczny w Atenach. W trakcie uroczystości otwarcia Wiceminister Spraw Zagranicznych, Szymon Szynkowski vel Sęk udekorował prof. Georgię Kokkorou-Alevras, profesora archeologii na Uniwersytecie Ateńskim, Krzyżem Kawalerskim Orderu Zasługi RP za wybitne osiągnięcia we współpracy z polskimi archeologami. Tak więc – zaczęło się, jesteśmy oficjalnie otwarci!