Wykład dr Stephanie Aulsebrook w PIAA

19 maja, 2023 r. w siedzibie Polskiego Instytutu Archeologicznego w Atenach odbył się wykład dr Stephanie Aulsebrook (Uniwersytet Warszawski) pod tytułem: „Investigating the Role of Metal at Late Bronze Age Mycenae”. Dr Stephanie Aulsebrook zaprezentowała wyniki swojego projektu badawczego: „Forging Society at Late Bronze Age Mykeny: the Relationships Between People and Metals”, finansowanego przez Narodowe Centrum Nauki. Towarzyszyły jej dwie studentki UW biorące udział w badanich: Monika Łapińska i Paulina Jurkowska. Wykład przyciągnął liczne grono słuchaczy. Uczestniczyli w nim członkowie kilku innych szkół zagranicznych w Grecji, którzy aktywnie brali też udział w dyskusji, jaka miała miejsce po prelekcji.

zdj.: Beata Kukiel-Vraila