Wykład prof. Agaty Ulanowskiej w PIAA

8 listopada, 2022 r. w siedzibie Polskiego Instytutu Archeologicznego w Atenach odbył się wykład prof. Agaty Ulanowskiej (Uniwersytet Warszawski), członkini Rady Partnerów PIAA pod tytułem: „IMPRESSED, UNIMPRESSIVE YET INFORMATIVE: New evidence for the technical textiles from imprints on the undersides of clay sealings from Bronze Age Greece”. Wykład cieszył się dużym zainteresowaniem zarówno wśród uczestników na miejscu, jak i online. W niezwykle żywej dyskusji po prelekcji brały udział m.in. dr Christina Margariti (Head of Applied Research Department, Directorate of Conservation of Ancient and Modern Monuments, Hellenic Ministry of Culture) i dr Kalioppe Sarri (Centre for Textile Research, SAXO Institute, University of Copenhagen).

zdj.: Beata Kukiel-Vraila