Wykład prof. Krystyny Bartol w PIAA

8 lutego, 2024 r. w siedzibie Polskiego Instytutu Archeologicznego w Atenach odbył się wykład prof. Krystyny Bartol (Instytut Filologii Klasycznej Uniwersytetu A. Mickiewicza w Poznaniu), członkini Rady Naukowej PIAA, pod tytułem “The Cave and the Fishpond: Poetic Use of Two Objects of Archaeological Interest in Oppian’s Poem on Fishing (Halieutica)”Prelekcja cieszyła się dużym zainteresowaniem. Była też wyjątkową okazją do spotkania się dla naszych członków, przebywających aktualnie na kwerendach w Atenach. Cieszymy się, że mogliśmy gościć w PIAA prof. Sebastiana Borowicza (Uniwersytet Jagielloński w Krakowie), dr Agnieszkę Wojciechowską (Uniwersytet Wrocławski) oraz doktorantów: Kamilę Niziołek (Uniwersytet Jagielloński w Krakowie) i Michała Michalika (Uniwersytet Jagielloński w Krakowie). Było nam również niezmiernie miło gościć w instytucie prof. Lucię Athanassaki (Uniwersytet Kreteński) i prof. Ewena Bowie (Uniwersytet Oksfordzki), a także dr Costasa Chatzithomasa (Uniwersytet Rolniczy w Atenach).

zdj.: Kamila Niziołek, Beata Kukiel-Vraila